poniedziałek, 15 października 2007

Festiwal dyni 24 - 31 . X


Soczyście pomarańczowe , żółte , białe i zielone , małe przybierające najwymyślniejsze kształty i olbrzymy , które służą jako łódki ( w USA organizowane są wyścigi w łódkach z dyni :) .
W 2005 r Larry Checkon wyhodował dynię o wadze 666 kg !
Niesamowite ile potraw można wyczarować z tego prostego w uprawie warzywa : puree , chutney , tarty , placuszki, zupy , ciasta i ciasteczka...nie sposób wymienić wszystkich potraw , w których dynia gra rolę główną.
Lekkostrawna dynia to sprzymierzeniec w walce z nadwagą , a dzięki dużej zawartości błonnika jest bardzo sycąca. Miąższ jest niezwykle bogaty w minerały : sód, potas, magnez, wapń żelazo i fosfor i witaminy: głównie z grupy B, witaminę C i kwas foliowy.
"Pomarańczowożółty kolor miąższu nadaje dyni beta karoten, który organizm przerabia na witaminę A. Ten naturalny barwnik i antyutleniacz, obecny również w innych dyniowatych, spowalnia tempo starzenia, obniża ryzyko choroby wieńcowej, zapobiega schorzeniom układu oddechowego i wspiera system odpornościowy. Jest również ceniony w profilaktyce antynowotworowej!"
(zrodło : Interia.pl)

Chyba nie muszę nikogo przekonywać , że dynia w pełni zasługuje na swe własne święto. Dlatego też wraz z Tatter i Elą postanowiłyśmy zorganizować Festiwal Dyni. Startujemy w środę 24 pazdziernika i świętujemy cały tydzień !
Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnego świętowania . Gotujemy, pieczemy, marynujemy , warunek jest jeden , ma być dyniowo !
Następnie wklejamy zdjęcie + przepis na forum Cincin i linkujemy w temacie Festiwal Dyni .

Właścicieli blogów prosimy o skopiowanie banera , z kodu podanego poniżej i umieszczenie go na swoim blogu.
W trakcie Festiwalu Dyni , na swoim blogu zamieszczacie wpis z potrawa z dyni , wysyłacie link posta i bloggerowy nick na mój e-mail (adres w moim profilu) .

Po zakończeniu festiwalu utworzona zostanie lista wszystkich osób biorących udział w zabawie.

Zapraszam !

Chciałabym serdecznie podziękować Eli i Tatter za pomoc w utworzeniu bannera i organizacji festiwalu :)

3 komentarze:

Malgosia.dz pisze...

Jestem ZA! :) Będzie dyniowo, pomarańczowo, jesiennie! :)

Anonimowy pisze...

super! :)

bilety na koncerty | kluby szczecin | udar mózgu

Paula pisze...

podoba mi się ta dyniowa akcja :)

pozdrawiam,
Paula